Welcome

Kiedy uprawiać seks

Seks może sprawiać przyjemność w każdym wieku, a uprawiany regularnie może mieć wpływ na jakość i długość życia. Już od dawna wiadomo, że reguluje ciśnienie i stan układu krążenia, zwiększa odporność organizmu i przede wszystkim ma wpływ na samopoczucie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Dlatego w każdym wieku seks jest doskonałym lekarstwem na wiele przypadłości.

Wbrew pozorom czerpanie przyjemności z seksu po pięćdziesiątce jest o wiele ciekawsze niż w młodszym wieku. Jest to moment kiedy dzieci są już często dorosłe, kariera zawodowa osiągnęła już etap stabilizacji i można pełnymi garściami czerpać z życia seksualnego. Jest to najlepszy moment, żeby wykorzystać czas na udane pożycie erotyczne. Ludzie w tym wieku już są bardzo stabilni emocjonalnie, wiedzą czego oczekują i dążą do zrealizowania swoich potrzeb świadomie i z pełnym zaangażowaniem. Doświadczeni partnerzy doskonale zdają sobie sprawę ze swoich możliwości, świetnie się rozumieją i potrafią rozmawiać o tym co lubią i czego oczekują.

Pięćdziesięciolatkowie maja już niestety już problemy z menopauzą i andropauzą, a co za tym idzie rozchwianie hormonalne i problemy z erekcją. Jednak ludzie w tym wieku doskonale wiedzą, że więź międzyludzka jest dużo ważniejsza niż gotowość seksualna.

Obecnie jest dużo suplementów diety i środków medycznych wspomagających sprawność seksualną obydwojga partnerów. Na tym etapie łatwiej się przyznać do pewnych niedoskonałości i podjąć leczenie lub środki zapobiegawcze. Regularny ruch, zdrowa dieta, mogą być na początku znakomitym rozwiązaniem problemu. Czasami warto skorzystać z wizyty u seksuologa, który pomoże poradzić sobie z pewnymi niedoskonałościami związanymi z wiekiem. Obecnie partnerzy nie odczuwają już wstydu i łatwiej im podjąć decyzję o skorzystaniu z pomocy farmakologicznej.

Dostęp do gadżetów erotycznych jest obecnie bardzo łatwy i możliwość wykorzystania ich w sypialni znacznie poprawia jakość współżycia seksualnego. Pięćdziesięciolatkowie nie wstydzą się swoich potrzeb i chętnie wykorzystują nowe akcesoria, aby poprawić jakość współżycia. Mogą sprawdzać się w rolach, które do tej pory były im obce, doświadczać nowych sytuacji seksualnych. Często w tym wieku partnerzy poszukują nowych doznać, co nie jest złym rozwiązaniem, ale bardzo trudnym. Eksperymentują w związkach i poszukują nowych partnerów dla siebie. Niestety może to wprowadzić ferment w stabilny układ, dlatego trzeba do tego podchodzić z pewną dozą ostrożności.

Jest to najlepszy wiek na nowe doznania, eksperymenty i korzystanie z życia. W końcu można z pełnym zaangażowaniem korzystać z mieszkania, z którego wyprowadziły się dzieci. Nie trzeba się pilnować i ukrywać. Nadszedł czas na realizację własnych fantazji i potrzeb. Na tym etapie znajomość potrzeb partnerki i partnera jest bardzo duża i można pozwolić sobie korzystanie z wyobraźni. Jest czas na szukanie nowych wrażeń, poznawanie BDSM, czy wykorzystywanie ciekawych zabawek erotycznych, dostępnych w sex shopach.