Welcome

BDSM

BDSM – magiczne słowa pojawiające się coraz częściej w literaturze i erotycznym świecie internetu. Cóż to znaczy? Jest to akronim angielskich słów: bondage – wiązanie, discipline – dyscyplina, domination – dominacja i uległość, sadism – sadyzm i masochizm. Wygląda bardzo groźnie, dlatego najlepiej przed rozpoczęcie praktyk BDSM dogłębnie poznać spektrum działań jakie w nie wchodzą. Nie trzeba być jednak profesjonalistą, aby wprowadzić niektóre czynności do sypialni.

Jednak pewne predyspozycje partnerów lokują ich na określonych pozycjach. Zazwyczaj jedna strona jest dominująca, a druga uległa. Role mogą ulec zmianie, ale rzadko osoba o skłonnościach dominujących pozwoli sobie na uleganie. Dlatego warto sprawdzić, co dla kogo jest najlepszą rolą. Każdy z partnerów czerpie przyjemność seksualną ze swojej pozycji w układzie.

Zakres czynności przewidzianych w relacji jest dość szeroki. Najtrudniejsze i wymagające najwięcej umiejętności jest wiązanie. Sposób krępowania to sztuka zaczerpnięta z kultury japońskiej i raczej trudna do zrealizowania w sypialni. Niemniej jednak dla amatorów bardzo doskonały sposób na unieruchomienie uległej. Dla chętnych organizowane są specjalne warsztaty, gdzie mogą zdobywać wiedzę i umiejętności.

Kolejnym elementem gry BDSM jest dyscyplina, która może być stosowana w różny sposób, w zależności od preferencji partnerów. Jedną z metod jest kontrola uległej, wydawanie rozkazów, które musi wykonać i przedstawić dominującemu. Może się to wydawać zabawne, ale wbrew pozorom buduje podniecenie, nieosiągalne w inny sposób.

Dominacja i uległość może być egzekwowana w różny sposób. Jednym z nich są klapsy mocniejsze lub łagodniejsze w zależności od progu bólu. Należy pamiętać, że cały proces ma być przyjemny i budować podniecenie. Każdy z nas ma inne potrzeby, dlatego należy umiejętnie dobrać elementy kary do człowieka.

Są osoby preferujące zabawy fizjologiczne: pissing i scat. Wydaje się to obrzydliwe, ale w niektórych przypadkach spełnia określoną rolę. Praktyki medyczne związane z cewnikowanie lub nakłuwaniem osoby uległej również nierzadko występują, ale wymagają dokładnego przygotowania.

Należy pamiętać i cały czas mieć to na uwadze, że wykonywane czynności mają sprawiać przyjemność obydwu osobom. Taki jest cel i założenia BDSM. Jeżeli nie znamy swoich możliwości albo partnerki warto ustalić hasło bezpieczeństwa, które będzie zapobiegało przekroczeniu granicy.

Sex shopy oferują wiele ciekawych akcesoriów, które mogą być używane podczas praktyk BDSM. Doskonale sprawdzają się podczas kar: korki analne, kulki gejszy czy jajeczka wibrujące.

BDSM ciągle budzi wiele kontrowersji, ale wiele pomysłów warto zastosować w sypialni, aby wprowadzić dreszczyk emocji. Nie trzeba być wyznawcą tych technik, aby móc się świetnie bawić korzystając z wiązań czy klapsów. System kar i nagród jest również znakomitą grą wstępną, którą można prowadzić przez cały dzień, aby sfinalizować w sypialni, korzystając z przyjemności jakie daje.